HTML

MLMHU.blog.hu

Itt választ kaphatsz arra a kérdésedre, hogy mi az MLM, illetve miért sikeresek egyesek az MLM-ben, ellentétben másokkal. Az oldal azoknak készül akik szeretnék tudni hogyan induljanak el a siker felé vezető úton, illetve szeretnék tudni, hogy miért nem érték még el céljaikat.

Friss topikok

  • : Megszűnt a több évtizedes munkahelyem. Saját kezembe kellett venni a sorsom alakulását, ezért kezd... (2012.03.23. 10:28) Mi az MLM?
  • Ződgyík: Baro, bár már több ilyen is van. Mindenesetre jól jön. Respect, terjeszd! (2009.12.15. 16:10) Új filmes portál!
  • Strega: mlmforum.blog.hu/api/trackback/id/1593267 (2009.12.12. 22:59) Kapcsolatépítés az online közösségekben...

Linkblog

2009.11.07. 12:47 Mlmhu

Tíz lépés az anyagi bőség felé...

Nagyon sok ember arról álmodik, hogy meggazdagodjon.

Ez is egy perspektíva. Ami arról szól, hogy pénzből nincs elég, az anyagiakat gyűjteni és felhalmozni kell („nehogy ne jusson nekem is”). Ezért a legbiztosabb az, hogy meggazdagodjunk, hogy legyen sok pénzünk. És az milyen jó.

Rossznak nem rossz, de e mögött a gondolkodás mögött a hiány-szemlélet van. És mivel minden szemlélet önbeteljesítő jóslat, ezért valósággá is válik. A domináns gondolat az a „hiány”, ezért hiányt fogok teremteni az életemben. Még akkor is, ha nem azt szeretném.

Hiány alatt nem feltétlenül azt értem, hogy valamiből ténylegesen szűkölködni fogsz. Hiány abban az értelemben, hogy ahhoz képest a bőséghez képest, amit teremteni képes vagy (a jelenlegi bevételed vagy fizetésed többszöröse), ahhoz képest az még mindig „hiány”.

Hadd javasoljak egy másik perspektívát. Azt, hogy jussál el oda, hogy ne kelljen többé soha gondolkodnod azon, hogy fog-e jutni neked is elég. Juttasd el magad oda, hogy a zsigereidben érezd, hogy bőven van és bőséggel fog jutni neked is – bármi, amit szeretnél.

Mindig.

Ez persze nem fog megtörténni egyik napról a másikra, de el lehet jutni ide is.

Tegyél érte, mert képes vagy rá.

A bőség fogalmát legjobban néhány hasonlattal tudom megmagyarázni.

Gondolkodsz-e azon, hogy lesz-e tiszta, belélegzésre alkalmas levegő a következő másodpercben, vagy akár egy perc – netán egy év - múlva? Ugye nem. Ezen nem is gondolkodsz. A világ legtermészetesebb dolga számodra, hogy levegő annyi van, amennyi csak kell. Mindig van bőven. Nem kell senkitől elvenned, hogy neked több legyen.

Ez a bőség-szemlélet. Nem is kell gondolkodnod azon, hogy lesz-e.

A lakásodban bizonyára van vezetékes víz. Gondolkodsz-e azon, hogy fog-e még folyni a víz, amikor legközelebb kinyitod a csapot? Vagy aggódsz-e azon, hogy kinyitva a csapot, egyszer csak el fog fogyni a víz? Ugye nem.

Bőség-szemlélet. Nem is kell gondolkodnod rajta, hogy fog-e jutni neked is, vagy sem.

Nem mindegy, hogy melyik szemléletet dédelgeted a gondolataid között. Annak érdekében, hogy erősödjön a bőség-szemléleted és kezdjél el minél nagyobb anyagi bőséget teremteni magadnak (igen, itt pénzről beszélek), érdemes megszívlelned az alábbi mondatot:

A legjobb módja annak, hogy megteremtsem az életemben az anyagi bőséget az, hogy elkezdek úgy viselkedni, mintha már meg is lenne.

Tehát: ne is gondolkodjál róla. De legalábbis gondolkodjál minél kevesebbet. (Az egyetlen, amiben ezt az elvet ne kövesd: ne kezdj úgy költekezni, mintha máris annyi lenne a bankszámládon, amennyiről egyelőre még álmodni sem mersz.)

Amin gondolkodnod érdemes, az a következő:

Hogyan tudnék egyre nagyobb értéket teremteni és nyújtani másoknak, úgy, hogy azt észre vegyék és kezdjék is értékelni?

Olyan értéket, aminek alapján jó eséllyel számíthatsz arra, hogy azért cserébe kapsz pénzt. Anélkül, hogy ez utóbbin gondolkodnod kéne.

Érdemes tehát elkezdened úgy viselkedni, mintha az anyagi bőség már életed mai valósága lenne.

Itt a tíz teendő. Szívleld meg és ültesd őket a gyakorlatba.

1. Hozd meg a döntést, hogy megteremted életedben az anyagi bőséget.

Hozd meg a döntést még akkor is, ha nem ismered azt, hogy hogyan fogod megteremteni. Az első lépés soha (soha, soha, soha) nem a „hogyan” ismerete, hanem az értelem megtalálása. Más szóval: találd meg a téged motiváló választ arra a kérdésre, hogy: anyagi (és nem anyagi) bőség, de miért?

2. Vitás helyzetekben kezdjed el mondani, hogy:

„Úgy fogjuk csinálni, hogy jusson is, maradjon is.”

„A kecske is jól fog lakni és a káposzta is meg fog maradni.”

„Ne csináljuk se úgy, ahogy én szeretném, se úgy, ahogy te szeretnéd. Helyette csináljuk úgy, ahogy mindkettőnknek a legjobb.”

Amikor leülsz valakivel üzletről tárgyalni, javasold a következőt: „Találjunk győztes-győztes megoldást, ami jobb bármilyen kompromisszumnál. Javaslom, hogy erre bőven szánjuk rá az időt, mert az mindkettőnknek bőséggel meg fog térülni.”

3. Amikor azt kérdezik: „Hogy vagy?”, mondd a következőt:

„Nagyon jól, mert eldöntöttem, hogy anyagi bőséget teremtek magamnak – és tudod, mit? Döntsd el és teremtsél te is magadnak!” (mert ehhez nem kell senkitől semmit elvenned)

4. Kezdjed el kialakítani magadban azt az érzést, ami elképzelésed szerint akkor jelenne meg, amikor már anyagi bőségben élsz.

Legyél lelkes, vidám és gondtalan, mindentől függetlenül. Ez lehet, hogy az elején erőltetettnek fog tűnni, de akkor is nyilvánulj meg úgy, mintha már elértél volna oda, ahová szeretnél, anyagiakban. Ne feledd: az érzelmek jelentik az üzemanyagot bárminek a megvalósításához.

Minden napodat indítsd azzal a szándékkal, hogy aznap vidám leszel, bármi is történik.

Naponta többször is, tedd fel magadban a következő két kérdést: Most hogy érzem magam? Mit kéne tennem, hogy még jobban érezzem magam?

A válasz jönni fog. Majd cselekedj.

5. Szavazz a minőségre.

Ne vásárolj olcsó dolgokat, mert azoknak a minősége is olcsó. És hosszú távon többe fog kerülni sokszor vásárolni olcsó, hamar tönkre menő dolgokat, mint ritkábban drága, de minőségi dolgot.

(Dédnagyapám suszter volt és nagyapám szerint gyakran mondogatta, hogy „Nem vagyok olyan gazdag, hogy olcsót vásárolhassak.” Figyelt is arra, hogy csak minőségi munkát adjon ki a kezéből.)

6. Napi szinten kezdjél el hálás lenni mindazért, ami az életedben per pillanat jelen van.

A hála, mint érzelem, rendkívül erős töltetet nyújt a cselekvésre. Tedd szokásoddá, hogy időnként tudomásul veszed mindazon szép és jó dolgokat, amik az életedben jelen vannak. Ezzel megnöveled annak esélyét, hogy további olyan dolgokat hozzál létre az életedben, amelyekért, miután létre hoztad őket, ugyancsak hálás leszel.

7. Vizualizációval tréningezd az elmédet mindazon dolgokra, amelyeket a valóságban is el szeretnél érni.

Az utóbbi években lendületet kapott agykutatások kimutatták, hogy az agy nem tesz különbséget egy valóságos és egy elképzelt élmény között. Ugyanúgy elraktározza magában mind a kettőt.

Bárminek a megvalósításhoz rengeteget segít az, ha az adott elképzelés már előre el van raktározva az agyadban. Ha az adott elképzelés elég intenzíven jelen van a gondolatvilágodban, a memóriádban, onnan bármikor „elő tudod venni”. Ez pedig rengeteget segít, hogy a napi teendőidet ennek az elképzelésnek a megvalósítására irányítsd.

A vizualizációt a sportban egyre gyakrabban és egyre nagyobb sikerrel használják. Akkor miért ne használnád te is, az életed bármely területén?

8. Kezdjél el olyan dolgokra több pénzt kiadni, amely dolgoknak nagy a megtérülési mutatójuk.

Például személyes fejlődésre. Saját költségeden (igen, igen, igen!) járjál képzésekre, tréningekre, amelyeken új készségekre tehetsz szert. Tegyél szert minél nagyobb önismeretre, mert a legfontosabb ismeret az életben az önismeret (még ha az iskolában nem is tanítják).

Amilyen mértékben gazdagítod magad bőség-perspektívákkal (az önismeret pont erről szól), azzal arányos sebességgel fog megjelenni életedben az anyagi bőség.

Minél több bőség-perspektívát ültetsz a gyakorlatba az életedben, annál értékesebb emberré válsz. Minél értékesebb emberré válsz, annál több pénzre számíthatsz.

9. Kezdjél el kilépni a komfort zónádból. Kezdjél el megtenni számodra kellemetlen, belső, visszahúzó érzéssel járó dolgokat, amelyek az elképzeléseid irányába mutatnak.

A komfort zónádból való kilépés azt jelenti, hogy számodra szokatlan, újszerű dolgot csinálsz. Ez előidézheti benned a félelmet is, ami teljesen természetes.

Ilyenkor cselekedj, a félelem ellenére is.

Ha ebből a tízes listából csak egy tanácsot fogadsz meg, az legyen ez.

10. Mindennapi tevékenységeidet alakítsd át úgy, hogy minél több magas értéket teremtő tevékenységet helyezz előtérbe.

Készíts egy listát a napi teendőidről. Mindegyik teendőre tedd fel a következő kérdést:

Milyen mértékben térül meg számomra az erre a tevékenységre fordított idő?

Mindegyikre adjál egy 1-től 10-ig terjedő értéket. Majd kezdd el kiszórni az alacsony osztályzatot kapott tevékenységeket.

Lehet, hogy ez több hetet, sőt, hónapot fog igénybe venni, akkor is tarts ki és tedd meg.

Bármi az életedben a cselekvésen keresztül valósul meg. Nem mindegy, hogy milyen tevékenységekbe fekteted az energiádat a mindennapjaid során.

Fektesd egyre inkább csak olyanokba, amelyeknek nagy a megtérülési arányuk. Ezek azok a tevékenységek, amelyeken keresztül az elképzeléseidet valósítod meg.

Alakítsd át az életedet a fenti tíz lépés mentén. Alakíts ki a gondolkodásodban bőség-szemléletet.

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://mlmhu.blog.hu/api/trackback/id/tr371506949

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása